Model PGK kao jedan od vidova socijalnih usluga, u Udruženju Most trajao je od maja 2016. do jula 2018. U tom periodu kroz model PGK prošlo je 23 djece i njihove porodice. Kao vid podrške prisustvovalo je preko 60 članova šire porodične i socijalne mreže.
U tom periodu imali smo saradnju osnovnih i srednjih škola na području Opštine Gradiška, Radiom Gradiška, Centrom za socijalni rad Gradiška, Centrom za mentalno zdravlje Gradiška, Lokalnim volonterskim servisom Gradiška.
Određena vrsta saradnje ostvarena je i sa Centrom za socijalni rad Laktaši, Centrom za djecu, mlade i porodicu Laktaši. Ciljnu grupu činila su djece uzrasta od 0 do 21 godine starosti kao i njihove porodice.
* 135 porodica i 232 djece koristilo je pomenutu uslugu u BiH u periodu od 2011.do 2015. godine.
*Tokom 2015.godine, In fondacija je podržala ovaj projekat u četiri udruženja građana: „Porodična mreža” Banja Luka, „Altrust” Mostar, „Naša djeca” Zenica i „Porodični krug” Bijeljina.
*Tokom 2016. Godine In Fondacija je odlučila uključiti još tri Udruženja: „Udruženje Most“ Gradiška, „Žene sa Une“ Bihać i „Amica Educa“ Tuzla.
Dobre strane Porodične grupne koferencije:
- predstavlja šansu da porodica sačuva svoj integritet, prepozna da najbolje poznaje sebe i iskaže svoje snage u rješavanju porodičnog problema
- model je ekonomičan
- ne nosi gotovo nikakave rizike
- ne može da šteti